Амулети, прикраси, збільшувальне скло: показали давні прикраси вікінгів


Підвіски з гірського кришталю, обрамлені у золото чи срібло – характерний приклад мистецтва доби Великого переселення народів. Відомі підвіски гунського, франкського і англо-саксонського походження. Також, схожі вироби були знайдені у похованнях вікінгів – як чоловіків, так і жінок.

Про це йдеться у матеріалі Центру середньовічних та ранньомодерних студій Symbolon у Facebook. Об этом сообщает tp05692.in.ua со ссылкой на СМИ.

Їх призначення варіювалося: вони слугували прикрасами і ознаками статусу (їх вішали на пояс, або на піхви), збільшувальним склом чи лінзами для розпалювання вогню за допомогою сонячних променів. Окрім того, у ісландському похованні жінки з Ytra-Garðshorn були знайдені разом кварци (серед яких і гірський кришталь), бджолиний віск та щипчики, що дало підстави біоархеологу Йону Стеффенсону говорити про можливі медичні якості, якими наділялись кварци у культурі вікінгів.

Найбільше цінувався абсолютно прозорий кришталь, який зустрічається у природі надзвичайно рідко. Однак саме такі зразки ви можете побачити у нашій сьогоднішній добірці цих прикрас-амулетів, які з культури кочівників та, згодом, вікінгів проникли у християнський світ.

Нагадаємо, раніше Гал-інфо повідомляло про секрети ренесансних та барочні каблучок.


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/amulety_prykrasy_zbilshuvalne_sklo_pokazaly_davni_prykrasy_vikingiv_327838.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя